טביעת אצבע

Picture-228האם העולם יהפוך למקום טוב יותר אם טביעות האצבעות שלנו יופיעו בכל מאגר מידע אפשרי? על השאלה הזאת נדרשו חברי הכנסת היקרים שלנו לענות לא מכבר ובינתיים התשובה שלהם הייתה: כן, בהחלט. במילים אחרות הם אמרו: בוא נעשה ניסוי נחמד, נבקש מכל מיני אזרחים תמימים לתת את המידע הביומטרי שלהם לרשויות ונראה מה יקרה. אולי גורמים ישראלים יפרצו למאגר ויגנבו מידע רגיש, אולי טרוריסטים יחליטו לעשות בו שימוש, מה שבטוח – יהיה מעניין. מה לא עושים כדי שאנשים לא יוכלו לזייף תעודות זהות?

fingerprintכאן אני חייבת לציין שאת העבודה "טביעת אצבע" עשיתי הרבה לפני שהניסוי הביומטרי נכנס לשלב הראשון, ללא שום קשר לנושא. העבודה הזאת היא בעצם חלק מסדרה שמדברת על נושא אחר לגמרי ומתייחסת באופן הומוריסטי ליחס שלנו לתחום האקולוגיה. וכאן אשתף אתכם בסיפור משעשע: כידוע לכולם, בשנות הבצורת האחרונות המדינה איימה כל העת שתסגור את השאלטר על המים ובסופו של דבר גם עשתה את זה פחות או יותר. אבל עיריות ותושבים רבים בכל רחבי הארץ החליטו להקדים תרופה למכה: במקום לחכות שהמדינה תאסור עליהן להשקות את הגינות הם פשוט ייבשו אותן מבעוד מועד, הרסו מדשאות ולפעמים גם הרגו שיחים ועצים – הכל כדי לחסוך כמה טיפות. דקה אחרי שהם סיימו להחריב את גינותיהם המדינה הודיעה: מצאנו מים!! אבל הנזק כבר נעשה.

וזה אולי, המכנה המשותף בין המאגר הביומטרי למאגרי המים של ישראל: קודם עושים, אחר כך חושבים ובסופו של דבר בדרך כלל מתחרטים. היות ואין לי שום כוונה לשנות את העולם אני לא אמשיך את הטפת המוסר המשועשעת ורק אומר שלמרות שטביעת האצבע שבתמונה מכחישה כל קשר למאגר הביומטרי, אין זה אומר שהיא דוברת אמת. אולי צריך לזמן אותה לחקירה מתישהו – אין ספק שהיא תישבר ותזמר.

 

פורסם בקטגוריה תערוכת זכוכית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *