מי אני

שמי מיכל צייזלר-שני.

 

לפני יותר מחמש עשרה שנים נחשפתי לעולמה המופלאה של אומנות הזכוכית על כל גווניה. לקראת סוף השירות שלי לקחתי כמה קורסים מעניינים בזכוכית ומשם הדרך למחלקה לעיצוב קרמי וזכוכית בבצלאל הייתה קצרה. בשנת 2010 הקמתי סטודיו במושב שפיר, ומאז ועד היום אני עובדת בו לסירוגין: בעונת הקיץ החמה אני עוסקת בעיקר בעיצוב אונליין ובתכנון פרוייקטים חדשים – מול מסך המחשב. כשנהיה קריר מספיק אני חוזרת לסטודיו ומגשימה את חלומות הזכוכית שלי ושל אנשים אחרים. 

 

אני עובדת בשלוש טכניקות מרכזיות בעולם אומנות הזכוכית: פיוזינג, סלמפינג ו – פה-דה-וור. ( fusing, slumping, Patte-De-Verre). מדובר על טכניקות שדורשות שימוש בתנורים מיוחדים לשריפה בטמפרטורות "נמוכות" של 600 – 800 מעלות בהן הזכוכית מתכופפת, מתקפלת, נדבקת ובמקרים מסויימים ניתכת ומקבלת צורה חדשה.

 

הטכניקות הללו מאפשרות ליצור כמעט כל מוצר שעולה בדעתכם אבל אני החלטתי להתמקד באלמנטים ייחודיים לעיצוב הבית ובאהבה השנייה שלי – אמנות.

 

במהלך השנים הצגתי כמה מעבודותיי במקומות שונים, המרכזי שבהם הוא מוזיאון ארץ ישראל. בימים אלה ממש (החל מחודש יוני, 2020) אני מציגה בביאנלה לאמנות ועיצוב במוזיאון וממליצה לכם לא לפספס את התערוכה הזאת, שיש בה פסיפס של עבודות מתחומים שונים ומשונים.

 

אתם מוזמנים לגלוש להנאתכם בין הדפים, ללמוד כמה דברים חדשים על תחום האומנות בזכוכית, לשאול ולהגיב.

 

בכל מקרה – אני כאן ותמיד אשמח לענות,

 

מיכל צייזלר-שני