נדל"ן 2013: משבר מעולם אחר

Picture-218bwebבינינו, בועת הנדל"ן שמתפתחת פה בארץ בעיקר משעשעת אותי. היא מספקת לי שעות של עבודה בכתיבת מאמרים (צריך לממן את כל האמנות הזאת ממשהו) על הסכנות שברכישת דירה בלי הון עצמי ועם משכנתא כל כך אימתנית שבדיוק כמו הגולם המפורסם עוד תקום על יוצרה.

אבל אף אחד לא קורא. אף אחד לא מקשיב. בשנים האחרונות אני עובדת ככותבת תוכן בחברת קידום אתרים ובמסגרת העבודה נאלצתי ללמוד את הנושא המרתק הזה לעומק וכתבתי עליו אינספור מאמרים. למרות זאת, מעולם לא הצלחתי לשכנע אפילו בנאדם אחד לרדת מהעץ הגבוה עליו הוא מטפס, שממנו הוא לא יגיע לדירה משלו אלא מקסימום לכונס נכסים. טוב, מה אני מבינה בכלל, בעצם?

אז יכול להיות שאנחנו עומדים בפני קריסה כלכלית טוטאלית במדינה ובינתיים כולם ממשיכים לקנות דירות שגדולות עליהם בכמה וכמה מידות מבחינת המטרז' והמחירים. ואולי הכל לטובה, כי בינתיים יש מי שנהנה מהטירוף בשוק הדיור: ממשלת ישראל גוזרת קופון יפה על כל דירה שכרישי הנדל"ן מוכרים לכם במחיר מופקע. הרי חשוב מאוד שמישהו ימשיך לממן את אנשי ההון במדינה (בכל זאת, מצבם לא מדהים לאחרונה, כמו ששמתם לב).

את קריקטורת הזכוכית, שבה חייזר שואל צב בכמה הוא משכיר חדר (ולא יסכים לעזוב גם אם לא יזכה בתשובה) אני מקדישה למר י', שהוכיח לי שעדיין קיימים אנשים שלא מוכנים למשכן את עצמם לדעת. תודה לך, י' היקר, אתה גורם לי להאמין שאולי בכל זאת יש תקווה לעתיד הכלכלה הגלובאלית.

 

פורסם בקטגוריה תערוכת זכוכית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *