נייר זכוכית – חלק א'

לכולנו מתחשק מידי פעם לקחת חתיכת נייר ולכווצ'צ' אותה בזעם – אם אתם כמוני, זה קורה לכם כל שני וחמישי. אבל מה היה קורה אילו במקום נייר הייתם יכולים לקמט זכוכית צבעונית? ובכלל, מה הסיכוי שהחומר השביר והקשיח הזה יוכל להתנהג כמו נייר?

בעבר הייתי בטוחה שזה בלתי אפשרי. אבל כולנו מכירים את המשפט המפורסם של הרצל… אגדות יכולות להפוך למציאות.

קשה לי לתאר כמה שמחתי לגלות שלזכוכית יש כמה יתרונות מפתיעים שמאפשרים ליצור ואפילו "להקפיא בזמן" עבודות שבאופן מסורתי נוצרות בטכניקות כמו אוריגאמי וחיתוכי נייר. המציאות שלי הפכה למעניינת ומוזרה ממה שחשבתי:

דמיינו עולם שבו השרשראות הסיניות שאתם תולים (או שלא) בסוכה קופאות על מקומן כך שאתם יכולים לבנות מהן מגדלים. עולם שבו אתם יכולים לראות מה מתרחש בתוך ספר פופ אפ (ספר ילדים עם דמויות שקופצות החוצה) גם כשהוא סגור. עולם שבו אין צורך ביותר מידי קיפולים כדי ליצור ברווז או פרח אוריגאמי. עולם שבו אתם יכולים לקחת לוח זכוכית ולהפוך אותו לקערה תלת מימדית ואז לשטח אותה בהינף יד.

בפרוייקט נייר זכוכית אני מנסה לחקור את כל התופעות המוזרות האלה. לא כדי להוכיח שהן אפשריות, אלא כדי לראות מה קורה כשהן מתרחשות… דרך השילוב בין שני החומרים אני מנסה להבין את הרגע שבו דברים קורים, להקפיא את התנועה וליצר אלמנטים שעד היום יכולתי בעיקר לדמיין.

בפוסטים הבאים אסביר קצת יותר על עולם נייר הזכוכית ואני מקווה שתהיו כאן כדי לקרוא. בינתיים בתמונות שלפניכם מוצג "ברבור אדום" בטכניקה שאני מכנה "אוריגמיגלאס" וקערת זכוכית שכרגע מונחת שטוחה לחלוטין (וקצת מפורקת) על המדף שלי – הניסיון הראשון שלי בזכוכית דינאמית:-)

אשמח לקבל תגובות, שאלות, טענות ובקשות,

שלכם,

מיכל

פורסם בקטגוריה תערוכת זכוכית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת בנושא נייר זכוכית – חלק א'

  1. מאת סיון‏:

    איזו יצירתיות, אהבתי !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *